• 601632840
  • 790790721
  • be@kitehero.pl

Spot i baza

Na przestrzeni wielu lat pracowaliśmy i byliśmy menadżerami różnych baz kite’owych w Polsce i za granicą.

Przyglądaliśmy się ich działaniu od środka, braliśmy udział w ich życiu, funkcjonowaniu i tworzeniu, zaowocowało to doświadczeniem i wnioskami. Stworzyliśmy bazę i szkołę posiadającą większość zalet a jednocześnie pozbawioną większość wad i bolączek trapiących inne szkoły.

U nas to Ty jesteś najważniejszy!

Znajdziesz nas na kempingu Draga lub idąc dalej ulicą Polną, nad Zatoką przy wyjściu 52 po prawej stronie.

spot1

spot2

Spot

Nasza baza usytuowana jest na jednym z najlepszych spotów kiteowych w Europie – ogromnym obszarze płytkiej wody na wysokości Jastarni na półwyspie helskim.

spot3

Dzięki specyficznemu ukształtowaniu dna morskiego w Jastarni na krawędzi mielizny znajdującej się na wprost Jastarni od strony zatoki spiętrzają się fale. Tę mieliznę najlepiej widać z lotu ptaka lub też z kosmosu . Fale powstają na skutek głębokiej na około 25 metrów wody przed mielizną jest, a na mieliźnie około 0,5 metra przy wysokim poziomie wody lub tworzą się wysepki przy niskim (jak dzisiaj). Ten skok głębokości generuje fale przy wietrze południowym. Mielizna ma długość około 2 kilometrów i szerokość od 100 do 500 metrów i rozciąga się mniej więcej od stawy Kaszyca do ruin torpedowni zwanych dziś „kamieniem”.

Fale tworzą się przy wiatrach od SE przez S do SW z naciskiem na czyste S i osiągają wtedy nawet ponad 2 metry. Oprócz fal jest też mniej lub bardziej płaska woda, więc każdy znajdzie dla siebie coś miłego.

Dzięki temu możemy uprawiać kitesurfing w warunkach niezwykle komfortowych i pływać przy dosłownie każdym kierunku wiatru – gdyż nawet przy wietrze od brzegu motorówka wywozi nas daleko w zatokę gdzie wiatr już jest równy a woda wciąż płytka.

Duże rozmiary naszego spotu powodują że nigdy nie ma ścisku na wodzie i można skupić się tylko na sobie, swoim progresie i przyjemności.